Jdi na obsah Jdi na menu
 


IKD - Kapitola I. Začátek

14. 2. 2007

Holo-záznamy křižníku Deltora

aneb

Cesta tam a zase zpátky předalekou Galaxií:

Ashana-Bona

Kapitola I.

Začátek

 „Kdysi dávno v předaleké

 Galaxii, kde se rodili hrdinové,

 temní a zlí, ale i světlí a dobří, ale spíše

 ti zlí a hlavně ti pomohli Galaxii, jako například lord

Adamsith, který objevil recept na SithBULL(mimochodem nejlepší limonádu v galaxii), ale i ti méně známí jako generál Puncher, který se ve svém křižníku Deltora mířil k planetě Ashana-Bona, na které čekalo nebezpečí pro celou Galaxii, pod údajnou záminkou ztracení obchodní lodě……………… 

 Masivní Imperiální křižník se vynořil z hyperprostoru na okraji vzdálené soustavy. Tato soustava byla poněkud vzdálená a vší informací o ní bylo asi tři tisíce let staré hlášení, že se zde nachází osm planet. Ty tu ještě stály. K jedné z nich mířil.

 Měl masivní černý nápis na přídi: Deltora a malý nápis na zádi,pod mohutnými hyperprostorovými motory: MADE IN CORUSANT. Na velitelském můstku který se vzpínal z trupu lodi bylo naopak napsáno: COMFORT:***.

 Z velitelského můstku čuměl nějaký pošuk v bílým kvádru co měl překřížený ruce a sem tam vykřikl sprosté slovo nebo pohlavkoval všudy přítomný personál vesmírného korábu. Rozhodil ruce a plivl na čelní sklo pronesl při tom: „…………. ( ty debile tohle je STAR WARS a tří hvězdičkový křižník) Del…Del…Del…Del…

 

             ***

 

Z velitelského můstku se díval na vesmírný obzor generál Puncher obléknutý do bílé uniformy admirálů Impéria. Tu a tam pronesl nějaký citát ze své oblíbené knihy: „Admirál Thrawn: Příručka vzorného admirála aneb jak se nedostat na výpravu k soustavám Okraje“, nebo pochvaloval posádku. Zahleděl se na planetu před nimi.

 „Poručíku Argeblasi, vypočítejte kurs!“

 „Poručíku Jankisy, zkontrolujte stav průzkumných letounů!“

 „Och, děkuji za tu horkou čokoládu, ale neměli byste vyhřátý SithBULL?!“

 „Poručíku Rybetová, nahlaste počet Nerfích steaku!“

 „Poručíku Dorphone! Odvolejte toho droida, co běhá kolem vězeňských cel!“

 „Poručíku Gefová, přijďte večer do mojí kajuty!“

 Rozkazy byly zadávány a plněny.

 Až: „Poručíku Argeblasi, naveďte nás na orbit!“

 Argeblas na své pracovní desce zadal souřadnice. Jeho prsty v nichž držel gelo-digitální pero spojili na displeji dva obdélníky.

 „Tady strojovna“ ozvalo se z počítače.

 „Mechaniku Kaldeme, prosím plný pod-světelný pohon na souřadnice předem zadané, 20 % ze štítů“ klidně rozkazoval poručík.

 Modré motory na zádi ještě více zintensivnily své vyzařování. Trup gigantického plavidla osvítil proud světla z hvězdy této soustavy. Křižník se pomalu nesl vzduchoprázdnem.Všude klid, mír, pohoda. Nebo že by ne? Ashana-Bona skrývala nejedno překvapení.

 

***

 

 „Poručíku, proveďte skenování planety…“ generál Puncher si poškrábal bradu a dělal, že přemýšlí. Nemohl si vzpomenout.

 „Planety Ashana-Bona!“ vykřikl někdo z posádky křižníku Deltora. Puncher dal ruce v bok, postavil se na špičky, nadzdvihl obočí a pomalu, pomalu, pomalu se otočil.

 „Který drzoun!“ vypadal jako by právě snědl Devanské drozny.

 „Pane!“ vykřikl poručík Dorpon.

 „Takže vy, vy…“ neznal slov Puncher.

 „Ne, ale Pane tam…“ koktal Dorpon skrčený do sedačky.

 „Tak kdo?“ptal se nasupeně velící křižníku a Dorphona ignoroval. Posádka se podívala na DJský mixážní pult, který právě čistil úklidový droid.

 „Tak to ten robotickej zmetek, větší než přerostlá bantha, 100let za wokijema, erg!!! erg!!! “ zdvihl droida do výše a třásl s ním. Pak ho pustil ohmatával si pravé rameno.

 „Ahg, asi sem si vykloubil rameno“ vypadal dost zkaženě.

 „Pokud dovolíte tak vám ho nahodím, generále“ nabídl se ochotně Dorphon.

 „Ne, ne Dorphone to ne, ještě mi zlomíte ruku! Půjdu raději na ošetřovnu“ vydal ze sebe přistárlý generál pln obav. Už se chystal odejít, ale přerušila ho Rybetová: „Pane, dnes je ošetřovna zavřená! Běžte radši do márnice tam je Dr.Elvish“.

„A sakra márnice je na konci kři…“ ,ale to už zmizel ve dveřích.

 

*** 

 „Jedna, Dva, Tři jedééém !!!“ vykřikla posádka a ztrhla ze sebe příšerné uniformy. Argeblas s Dorphonem si nasadili sluneční brýle z Corellie, Jenkis zatím skočil za DJský stůl. Rybetová v rudých šatech z Bespinu a Gefová v blankytných šatech z Oovu IV. nainstalovaly na velitelské křeslo světelný meč, který měnil barvy. Úklidový droid mezitím plnil své zásobníky barevnými konfetami.

 Puncher šel bílou chodbou svého křižníku, když tu náhle z nenadání spatřil doktora Baltuse ( který byl z rasy Twi'leců ), jak jde proti němu v každé ruce láhev Martiny z Hothu a kolem ramen se ho drží nějaké dvě zdravotní sestry.

 Už mě asi zmáhají halucinace tohle by si nikdo na mé lodi nedovolil! Pomyslel si. Pak se obrátil zpátky k můstku. Pootevřel dveře a pronesl „a nedělejte tu žádné mejdany a už vůbec tu nedělejte nepořádek“.

 Droid mu na projev pomsty chrstl konfety do obličeje.

 Jakmile Puncher odlezl a Baltus dorazil s pitím pařba mohla začít!

 „Tak co to tu máme“ říkal netrpělivě Jankis alias DJ párty. Vytáhl pár holo-kazet zpoza pultu. Celou místností už zářil světelňák všemi barvami. „Tt tt tdt tý tý ty dy dy…“ znělo z repráků.

 „Do pr… to je Imperiální hymna co tohle“ Jenkis měnil kazety. „Tedler téééé tedler“ znělo můstkem. „To jsem blázen není to tak náhodou v Impériu zakázaná Devaronská dechovka ?“ nadával poručík. Když dal poslední kazetu tak znělo: „Malá bantha se ztratil svému stádu…“

 Jenkis málem zkolaboval. Naštěstí vše zachránila jedna zdravotní sestra co přišla s Baltusem. Z repráků zněla fakt super mixovaná hudba, vzduchem lítaly barevné konfety, rozlévala se Hothská Martiny  světelňák zářil a blikal.

 Puncher byl přijat na márnici.

 Na hlavní palubu dorazilo ještě pár seržantek v minisukních a s barely sithBULLU ( mimochodem nejlepší limonády v galaxii, vyrábí P.I.L. ).

 „Půjdeš si zatrsat, baby?“ vyzval Dorphon Rybetovou. Rybetová neváhala a šla to rozjet. Po chvíli se přidali i další. Celá paluba se vlnila do rytmu tance.

 Někdo dokonce vypustil i feldanskou chaménosépiovku, jež teď běhala po stropě a neonovala.

 Momentálně nejlepší pařba v galaxii skončila okolo 5:12 standardního času(poručík Dexn, ne a ne přestat, tak bylo použito násilí)

 Ráno kdy byli všichni zpití sithBULLEM, Jankis s chaménosépiovkou přisátou na obličeji a Dorphon s Rybetovou v její kajutě, bylo prostě to nejlepší jaké mohlo. Puncher byl zakonzervován v márnici.

 

 HAPPY END hůůů potlesk, no tak nic no. ( Ty debile to že má být konec…) A jo, tady nebyla žádná akce tak jdeme na to! (toto bylo napsáno druhý den psaní teď mám za sebou 44 stranu a konec nikde! Pozn. Autora)

Van Tom
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobře hochu

(Tony Montana, 15. 2. 2007 15:23)

Jen se pochval, pže nikdo jinej to za tebe neudělá.

Čau

(Darth Morwen, 14. 2. 2007 21:10)

Ahoj Van Tome! Jako tenhle text sem zatim nečetla, ptž nemam čas, ale někdy si to přečtu (snad nebudu moc přeskakovat) jo jinak stránky-co se dá čekat od estranek, že? Heee co ještě napsat? To je debilní den ten Valentýn, je traaaapnej ... jooo já jdu cvičit, tak bye bye